Babygirafje Bellewaerde overleeft stamp van moeder niet



Het babygirafje van Bellewaerde Park, dat eerder deze week verstoten werd door de moeder, is overleden. De dokters hebben het beestje moeten laten inslapen.

Het girafje kreeg kort na de geboorte een trap van haar mama Simone. Het pasgeboren jong hield er een open beenbreuk aan over en droeg gips rond haar rechter voorpootje.

In het operatiekwartier van de faculteit dierengeneeskunde in Merelbeke werd de giraf vrijdag geopereerd door een twaalfkoppig team van chirurgen, anesthesisten en specialisten.

Toen het gips verwijderd werd, voelde het pootje ijskoud aan. Uit het onderzoek bleek dat er geen doorbloeding meer was en dat het pootje ondertussen was afgestorven. Waarschijnlijk is de hoofdslagader van de ondervoet geraakt toen het diertje een stamp kreeg en is er een trombose ontstaan.

Omdat een giraf niet kan leven met een prothese, hebben de artsen beslist het diertje te laten inslapen.

De babygiraf blijft voorlopig in de universiteit van Gent voor verder wetenschappelijk onderzoek.


blog comments powered by Disqus

Moet Abu Imran in aanmerking komen voor een enkelband?
Bijlange niet! Laten creperen in 't gevang, die mislukte circusartiest.
89% (16 stemmen)
Dat hij thuis maar eens aan de ketting gaat hangen.
11% (2 stemmen)
Totaal aantal stemmen: 18