Geen topfunctie bij VN voor senator Temmerman



De Gentse senator Marleen Temmerman (sp.a) komt dan toch nog niet aan het hoofd van het nieuwe Vrouwenagentschap van de Verenigde Naties. Secretaris-generaal Ban Ki-moon heeft bekendgemaakt dat Michelle Bachelet, voormalige presidente van het Zuid-Amerikaanse land Chili, het prestigieuze postje krijgt.

Aan het agentschap, dat vier huidige vrouwenrechtenorganisaties van de VN groepeert, werd jaren gesleuteld. De VN-lidstaten raakten het maar moeilijk eens over de definitie van vrouwenrechten.

Temmerman werd lange tijd beschouwd als de topkandidate. De socialiste is wereldwijd bekend voor haar werk als gynaecologe, onder meer in de Keniaanse hoofdstad Nairobi. In juli liet de senator echter weten weinig kans te maken. Ze vermoedde dat een vrouw uit het zuidelijke halfrond de eer zou krijgen.

Bachelet zwaaide de plak in Chili van 2006 tot begin dit jaar. Omdat in het land twee opeenvolgende ambtstermijnen verboden zijn, zal ze wellicht pas in 2013 een nieuwe gooi kunnen doen naar het presidentschap.


blog comments powered by Disqus

Moet Abu Imran in aanmerking komen voor een enkelband?
Bijlange niet! Laten creperen in 't gevang, die mislukte circusartiest.
89% (16 stemmen)
Dat hij thuis maar eens aan de ketting gaat hangen.
11% (2 stemmen)
Totaal aantal stemmen: 18