Eerder vandaag maakten we bekend hoeveel dukaten Dexia-topman Pierre Mariani opstrijkt bij zijn vertrek. Als het van Elio Di Rupo afhangt, kan hij fluiten naar zijn centen.
Dexia-CEO Pierre Mariani moest Dexia door de crisis helpen sinds 2008. Volgens zijn contract zou hij dat blijven doen tot eind 2013, maar voor het Dexia-bestuur is het welletjes geweest en mag Mariani beschikken. Prijs om hem prematuur te laten oprotten? Een schandalige 1,2 miljoen euro. En ook onze premier gelooft zijn oren niet. “Uiteraard moet dit besproken worden met de Franse medeaandeelhouders. Maar mijn standpunt is duidelijk: geen gouden parachute!”, reageert hij op twitter.
Nu niet voor ’t één of ’t ander, maar wetende dat hij sinds 2008 aan de slag is, heeft Dexia hem ondertussen zo’n vijf miljoen euro opgeleverd. Dat zijn meer dan 30.000 onderdanige beurten van Hot Marijke. Moet er nog zaad zijn?
EERDER BERICHT: Mijnheer Pierre Mariani, de gedelegeerd bestuurder van Dexia, werd vriendelijk gevraagd zijn boeltje te pakken, maar wordt daarbij vergezeld door een cheque van maar liefst 1, 2 miljoen euro. Dik verdiend, die Aston Martiani!
Weet u nog toen Dexia aan een zijden draadje hing? Naamsverandering en een duwtje in de rug van vadertje Staat hielden het bankhartje kloppende. Befluis, Belfius, wat maakt het ook uit... Feit is dat alles beter klinkt dan het verminkte Dexia. Maar nu de Dexiaanse tegenwind min of meer is gaan liggen, is het dringend tijd om enkele ridders uit het Dexia-tijdperk voor altijd op congé te laten gaan.
Pierre Mariani kreeg in de betere, Dexiaanse tijden elk jaar 1 miljoen euro voor bewezen diensten plus een functiepremie (mooi woord toch – ik vraag mij stiekem af hoeveel een disfunctiepremie bedraagt) van 200.000 euro. Het contract van de Fransman loopt normaal gezien af in het najaar van 2013, maar het huidige bestuur ziet hem graag nu al vertrekken. Mariani zelf gaat daarmee akkoord, maar rekent dan wel op een stevige opstapvergoeding van 1,2 miljoen euro, even veel dukaten als hij normaal op een jaar verdiende dus.
Moraal van het verhaal: stuur uw bedrijf de dieperik in en God zal u belonen met goud. Herkenbaar scenario trouwens, niet mijnheer Bellens? Soit, vervanger van dienst wordt hoogstwaarschijnlijk gewezen Fortisbankier Karel De Boeck, die eerst langs Jean-Luc Dehaene zal moeten passeren om vervolgens Aston Martiani af te lossen. (KDN)