Martine Tanghe krijgt lof voor deugdelijk Nederlands News
Martine Tanghe krijgt lof voor deugdelijk Nederlands
News

Martine Tanghe krijgt lof voor deugdelijk Nederlands

Martine Tanghe heeft van de Nederlands stichting de Lofprijs der Nederlandse taal 2010 gekregen voor haar "deugdelijk Nederlands". Winkelketen Hema won dan weer de Sofprijs der Nederlandse taal.

VRT-nieuwsanker Martine Tanghe werd in de bloemetjes gezet omdat zij in een nieuwsuitzending haar afkeuring liet blijken over de Engelse naam voor een Vlaams overheidsinitiatief, Flanders Synergy.

Hema kreeg de 'eer' de Sofprijs in ontvangst te nemen omdat de winkelketen de Nederlandse taal op een afkeurenswaardige manier heeft gebruikt. Hema voorziet zijn cosmeticaproducten niet van "een deugdelijk Nederlands opschrift", aldus de stichting.

De Sof- en Lofprijs worden sinds 2004 jaarlijks uitgereikt. Bezoekers van de site van de stichting Nederlands kozen de winnaars uit een lijst met maandwinnaars die een werkgroep van de stichting eerder had uitverkoren.

0 claps
0 bezoekers

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties