Tomorrowland beste Europese festival, Pukkelpop beste festivalpromotor News
Tomorrowland beste Europese festival, Pukkelpop beste festivalpromotor
News

Tomorrowland beste Europese festival, Pukkelpop beste festivalpromotor

Het succesverhaal van Tomorrowland blijft duren. Woensdagavond kroonde het dancefeest uit Boom zich in Groningen tot het allerbeste Europese festival. Pukkelpop werd verkozen tot beste festivalpromotor.

Herman Schueremans was tijdens de European Festival Awards de enige uit het festivalvak die vooraf zeker was van een prijs. De Europese festivalvereniging Yourope en festivalsite Virtual Festivals reikten de festivalprijzen voor de vierde keer uit. De vader van Rock Werchter kreeg voor zijn veertigjarige festivalcarrière een Lifetime Achievement Award.

Belgische festivalscène

Met dertien nominaties in twaalf categorieën scoort de Belgische festivalscène bijzonder goed. Dat Rock Werchter in de categorie beste groot festival de duimen moest leggen voor Tomorrowland mocht de pret niet drukken.

Tomorrowland, dat in het verleden ook al in Amerika werd uitgeroepen tot beste dancefestival van de wereld, liet nobele concurrenten zoals het Duitse Wacken Open Air en het Roskilde Festival uit Denemarken achter zich.

Het Nederlandse moederbedrijf ID&T won met Sensation nog de categorie beste indoor festival. De voorbije twee edities ging die overwinning naar I Love Techno in Gent.

De Lokerse Feesten waren genomineerd in de categorie mediumfestival. Helaas voor Lokeren ging daar het Hongaarse Heinkeken Balaton Sound met de eer lopen.

Ook het gratis Absolutely Free Festival uit Genk kon zijn nominatie voor beste klein festival niet verzilveren. In die categorie won het Tauron Festival uit Polen. Pukkelpop, Rock Werchter en Tomorrowland streden samen om de beste line-up. Maar het was het Duitse Rock Am Ring dat won.

"Hart onder de riem"

Artiesten nomineerden Rock Werchter en Pukkelpop als hun favoriete festival. Uiteindelijk won het Deense Roskilde in deze reeks. Pukkelpop en Live Nation nomineerden zich tot slot ook voor beste festivalpromotor van het jaar. Pukkelpop won deze award.

"We hopen dat deze erkenning een hart onder de riem steekt van de organisatie van Pukkelpop. De Europese festivalcollega's zijn het verschrikkelijke drama van anderhalf jaar geleden nog niet vergeten", klonk het tijdens de uitreikingsceremonie.

Daarnaast won Pukkelpop ook een beetje via de Foo Fighters die beste live-act zijn. Lykke Li scoort met 'I Follow Rivers' de festivalanthem van het jaar.

Stefan LAENEN Foto's Belga/TP

0 claps
0 bezoekers

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties