De 18-jarige Luca Brecel en de 42-jarige Yvan Van Velthoven strijden zondag om de Belgische snookertitel. In de halve finales schakelde profspeler Brecel maandag in Lanklaar Peter Bullen, de kampioen van 2011, met 6-3 uit. Titelverdediger Van Velthoven won met 6-2 van Jurian Heusdens.
Brecel, die als een trein door het toernooi raasde, kwam tegen Bullen voor het eerst op achterstand: 2-3 In de volgende vier frames maakte Brecel het echter af met breaks van 77, 75 en 74. Brecel heeft inmiddels al tien breaks van honderd of meer weggepot tijdens het BK, waaronder een 147 maximum in het BK dubbels.
Van Veltoven kan een vijfde keer Belgisch kampoen worden, na 1986, 1992, 1994 en 2012. Brecel aast op een tweede titel. In 2010 werd hij als 15-jarige de jongste Belgische kampioen in de geschiedenis.
MG/Belga Archieffoto






Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties