Landskampioen Anderlecht gaat donderdagavond op zoek naar Europees eerherstel, drie weken na de erg pijnlijke uitschakeling in de play-offs van de Champions League door het Servische Partizan Belgrado. De tegenstander in de eerste wedstrijd van de groepsfase van de Europa League is echter niet van de poes. Het Russische Zenit Sint-Petersburg van Rode Duivel Nicolas Lombaerts wacht.
Doelman Silvio Proto, die twee strafschoppen van Partizan stopte, hoopt stiekem toch een beetje op groepswinst. De Waal zegt dat niet altijd de favoriet, in dit geval Zenit, de poule wint. De overige opponenten in groep G zijn het Griekse AEK Athene en het Kroatische Hajduk Split.
"We hebben een doel gemist, maar we willen onze andere ambities wel nog waarmaken", blikt Proto vooruit in Het Laatste Nieuws. "Het prestige ontbreekt een beetje, maar in deze groep kunnen we ons wel bewijzen."
Paars-wit moet het straks in eigen huis wel zonder Cheikhou Kouyaté stellen. Juhasz is onzeker.