In een veelbesproken en rechtstreeks duel op de 100 meter heeft polsstokhoogspringer en wereldrecordhouder Mondo Duplantis (24) overtuigend gewonnen van Karsten Warholm (28), de wereldrecordhouder op de 400 meter horden.
Duplantis snelde in Zürich naar een indrukwekkende tijd van 10.37, terwijl Warholm de finish bereikte in 10.47. Duplantis blijft onverslaanbaar. Niet alleen is hij al jaren dominant in het polsstokspringen, ook op de voor hem onbekende 100 meter bleek hij sterker dan Warholm.
De Zweed had eerder al toegegeven dat hij sinds de Olympische Spelen flink had getraind voor deze uitdaging, ontstaan uit een ludieke trash talk met Warholm. “Ik ben behoorlijk opgewonden. Hoe kan het ook anders?” lachte Duplantis breed na afloop. Warholm toonde zich een sportieve verliezer: “Hij heeft eerlijk gewonnen, alle credits voor Mondo. Hij was ontzettend snel uit de startblokken. Proficiat.”
Hierdoor zal de Noor tijdens de Diamond League-wedstrijd van Zürich op donderdag de 400 meter horden moeten lopen in het shirt van Zweden, als gevolg van een weddenschap tussen de twee. “Dit voelt fantastisch. Morgen wordt het nog beter,” grapte Duplantis.
(Bron: nieuwsblad.be - Intropic: Screen grab YouTube)
Lees het artikel op de mobiele website