Buschauffeur De Lijn geeft toe dat hij voortdurend sms't achter stuur News
Buschauffeur De Lijn geeft toe dat hij voortdurend sms't achter stuur
News

Buschauffeur De Lijn geeft toe dat hij voortdurend sms't achter stuur

Sms’en achter het stuur, het blijft een heikel punt. Eén sms’je versturen kan geen kwaad, toch? Maar wat als ook buschauffeurs er zo over denken... Gisteren getuigde een anonieme buschauffeur op de radio over zijn sms-gedrag tijdens de werkuren. Straffe kost!
“Misschien komt er wel eens een dag dat er iets gebeurt, dat ik iets niet ga zien en er iemand onder de bus terechtkomt”, vertelde een anonieme buschauffeur van De Lijn gisteren op MNM. Eerlijke vent – want wellicht is hij niet de enige – maar tegelijkertijd een tikkende tijdbom op wielen. De man brengt immers dagelijks honderden mensen in gevaar, of die nu op of buiten de bus zitten. Maar hij kan simpelweg niet van zijn mobieltje blijven. “De verleiding om te antwoorden is vaak te groot”, geeft hij toe.

En bovendien weet hij goed genoeg dat waar hij mee bezig is, levensgevaarlijk is. “Ik denk daar wel over na. Je hebt als buschauffeur een grote verantwoordelijkheid en je moet dubbel opletten. Misschien komt er wel eens een dag dat er iets gebeurt, dat ik iets niet ga zien en er iemand onder de bus terechtkomt. Dat ga ik proberen te vermijden. Door minder te sms'en. Of door ermee te stoppen”, klinkt het.

Bij De Lijn waren ze verbaasd over de getuigenis. Buiten het feit dat de man een West-Vlaming is, weten ze niet om wie het gaat. “Het ging om een getuigenis waarbij een fictieve naam werd gebruikt en de stem vervormd was. We weten dus niet om wie het gaat”, aldus woordvoerder Tom Van de Vreken in Het Nieuwsblad.

“Gsm'en achter het stuur van de bus mag uiteraard niet. Zelfs handenvrij bellen is niet toegestaan. Een chauffeur mag alleen de radioverbinding gebruiken om contact op te nemen met de dispatching. We hebben wel controleurs op pad die dit soort overtredingen opsporen. Als een chauffeur betrapt wordt op sms'en achter het stuur, dan wordt daar een verslag van gemaakt en wordt er gemeld dat het niet meer mag gebeuren. Blijkt de chauffeur daarna hardleers, dan kan er een sanctie volgen. Dat kan gaan van een schriftelijk rapport tot ontslag. We gaan alvast al onze chauffeurs er nog eens aan herinneren dat sms'en achter het stuur niet kan”, klinkt het. (KDN)

0 claps
0 bezoekers

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties