Voor het eerst in Duitsland moet een voormalige Bondspresident zich verantwoorden voor de rechtbank. Het gerecht in Hannover besliste dinsdag een proces wegens corruptie tegen Christian Wulff toe te laten. Hij riskeert een celstraf tot drie jaar. Aanleiding vormt het contact van Wulff met de filmproducent David Groenewold, die door het parket van Hannover eveneens van omkoping wordt beschuldigd. Het proces moet op 1 november van start gaan.
In april diende het parket van Hannover een klacht in tegen de vroegere Bondspresident wegens corruptie. De rechtbank besliste dat Wulff zich nu moet verantwoorden omdat hij een gedeeltelijke betaling voor een verblijf in een luxehotel had aangenomen.
Groenewold had kosten voor een bezoek aan de Oktoberfeesten van het echtpaar Wulff in München gedeeltelijk voor zijn rekening genomen. Voor het Openbaar Ministerie bestaat er een zeker vermoeden om aan te nemen dat de voormalige Nedersaksische minister-president Wulff daarmee voldoende gemotiveerd was om een dag later bij Siemens-directeur Peter Löscher geld te verwerven voor een filmproject van Groenewold.
Wulff was in februari 2012 afgetreden, nadat het OM de opheffing van zijn onschendbaarheid had gevorderd. Hij was pas in juli 2010 als opvolger van de afgetreden Horst Köhler aangetreden.
Belga Archieffoto AFP
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties