De 48-jarige Alain Graulus ziet het spaghettimonster vliegen: als zeer gelovig pastafariaan wil hij met een pastavergiet op zijn identiteitskaart staan, maar dat wil stad Hasselt niet.
De brave man legt het uit in GVA. “Een pastafariaan gelooft in het Vliegend Spaghettimonster. Daar hoort het dragen van een pastavergiet bij. Ik kreeg een oproep om mijn identiteitskaart te laten vernieuwen en ik liet een nieuwe foto van mezelf nemen, met pastavergiet.”
De fotograaf vond dat wel grappig, maar de loketbediende bij de Dienst Bevolking niet. Een hoofddeksel op de foto mag nu eenmaal niet, tenzij het om religieuze of medische redenen niet anders kan. Van het pastafarisme had de brave man nog nooit gehoord. Alain wist echter van geen afhouden en uiteindelijk stuurde stad Hasselt de aanvraag door naar de federale overheid in Brussel. Ook daar kreeg de pasta-tist een njet.
Toch wil Alain tot het uiterste gaan en hij gaf zijn klacht zelfs door aan Meldpunt Discriminatie. “Ik heb de wet aan mijn kant”, aldus Alain in dezelfde krant. “Het bewijs daarvan loopt rond in Oostenrijk. Drie jaar lang heeft Niko Alm daar geprobeerd om een foto met pastavergiet op zijn rijbewijs te krijgen en uiteindelijk is hij daarin geslaagd.”
Bij het Meldpunt Discriminatie kunnen ze er wel mee lachen, maar of het veel zal uithalen gelooft men ginds niet. Een pastavergiet op het hoofd is dan ook wat anders dan een moslimvrouw met een handdoek rond haar hoofd gevouwen: “De islam is een officieel erkende religie, het pastafarisme niet.” (SL)








Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties