schermopname 14 6 2025 133949 wwwyoutubecom News
schermopname 14 6 2025 133949 wwwyoutubecom
News

Speedpedelec-eigenaars willen aanpassing van de verkeersregels: "Wegcode wordt creatief gebruikt"

ChatGPT zei:

De belangenvereniging Speedpedelec Vlaanderen pleit voor een grondige hervorming van de regelgeving rond speedpedelecs. Volgens de organisatie zorgt het huidige kluwen aan regels, die per gemeente kunnen verschillen, voor onduidelijkheid en onwerkbare situaties.

Een voorbeeld is dat speedpedelecs op sommige plekken geen gebruik mogen maken van paden die wel gedeeld worden door fietsers en voetgangers. Ook wie met een kind op het fietspad meerijdt, wordt soms verplicht om zelf op de rijbaan te fietsen, aan het trage tempo van het kind.

"We worden dan verbannen naar de rijbaan"

Volgens Vincent De Wilde, voorzitter van Speedpedelec Vlaanderen, moeten gebruikers van deze snelle elektrische fietsen vaak kiezen tussen hun veiligheid en de wet. “Speedpedelecs kunnen ook traag gaan”, zegt hij op VRT 1. “Je begeleidt een kind naar school, of een hobby. Of je doet een toeristische tocht met je partner. Of misschien is de batterij leeg. Op dat moment worden speedpedelecs verbannen naar de rijbaan en worden ze als kwetsbare weggebruiker verplicht om zich tussen het zwaar verkeer te begeven.”

"Snelheidsregelingen zijn absurd"

De Wilde hekelt de inconsequenties in de regelgeving. “De Wegcode wordt creatief gebruikt en de snelheidsregelingen zijn absurd. Zo mag je soms 50 km/u fietsen tussen geparkeerde auto’s en voordeuren. Niemand doet dat. Op andere plaatsen, zoals een jaagpad of een landelijke fietssnelweg door de boerenbuiten, mag je soms maar aan 30 km/u fietsen. Dat klopt niet.” Volgens hem strookt dit niet met de realiteit en werkt het frustratie in de hand.

Twee concrete aanpassingen

De vereniging vraagt dan ook twee concrete aanpassingen: ten eerste toegang tot álle fietsinfrastructuur, inclusief paden met blauwe verkeersborden waarop voetgangers en fietsers staan, wandelzones en straten waar fietsen in tegenrichting is toegestaan. Daarnaast wil men dat de snelheidsregels logischer en realistischer worden. “Ga mensen niet nodeloos vertragen waar er geen conflicten kunnen zijn,” besluit De Wilde.

(Bron: VRT - Afbeeldingen: themabeelden YouTube)

0 claps
0 bezoekers

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties