Studio 100 schrapt de plannen voor een Assepoester-musical. Dat nieuws kwam er na een dag vol heisa over subsidies voor een andere Assepoester-musical, van Musical van Vlaanderen.
Vrijdag raakte bekend dat Vlaams Cultuurminister Schauvliege 850.000 euro projectsubsidie heeft toegekend aan Musical van Vlaanderen voor Assepoester, het tamelijk ware verhaal van Stany Crets. Goed voor een stevige portie kritiek in het parlement, waar de steun “compensatie” of “vriendjespolitiek” werd genoemd, omdat Musical van Vlaanderen eerder uit de boot gevallen was bij de structurele subsidies.
Ook bij Hans Bourlon van Studio 100 vallen de subsidies in slechte aarde. “Je hebt twee spelers in Vlaanderen die dit soort grootschalige producties doet. Maar Musical van Vlaanderen is een vzw-scherm voor een bedrijf. Wij maken sinds 1997 sprookjesmusicals die zonder steun 1,2 miljoen bezoekers haalden.”
“Geen steun gevraagd”
Ook Studio 100 had plannen voor een Assepoester-musical: “Wij hadden die gepland voor 2014. Een andere speler krijgt daar nu geld voor van de overheid. Wij hebben ons plan geschrapt, wat dus neerkomt op een stopzetten van activiteit door subsidiëring van de concurrentie.”
Minister Schauvliege: “Studio 100 heeft geen dossier ingediend. Anders waren zij evengoed in aanmerking gekomen voor steun.”
Foto BHUL: Hans Bourlon
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties