"Er is eigenlijk nog geen eenheidsstatuut voor arbeiders en bedienden, hoewel dat al sinds 8 juli moet van het Grondwettelijk Hof. De huidige regelingen over ontslag en arbeidsongeschiktheid van arbeiders mogen dus niet meer toegepast worden. Dit zal tot grote rechtsonzekerheid leiden".
Dat zei Lola Boeykens, eerste voorzitter van het Antwerpse Arbeidshof, zopas bij de opening van het gerechtelijk jaar op het Hof in bijzijn van minister van Werk, Monica De Coninck (sp.a).
Turtelboom
Boeykens had ook kritiek op de gerechtelijke hervorming van minister van Justitie Annemie Turtelboom (Open Vld). Zij wil het aantal gerechtelijke arrondissementen herleiden van 27 tot 12, zodat ze samenvallen met de provincies.
Boeykens vreesde dat de aanwerving van de nieuwe korpschefs voor die provinciale arrondissementen niet klaar zal zijn op 1 april 2014, op het moment dat de wet in werking treedt. Het duurt immers negen maanden om een magistraat te benoemen en de wet is nog niet gestemd in de senaat.
Boeykens wil in geen geval dat plaatsvervangende korpschefs worden benoemd in de nieuwe arrondissementen. Ze vroeg zich ook af of er nu een algemene aanwervingsstop komt voor griffiers en parketten, rechtbankvoorzitters, e.d. "Ik hoop dat er snel duidelijkheid komt en dat de magistratuur bij de toepassing van de hervorming wordt betrokken".
JDW
Foto: Lola Boeykens
Foto Jan Heuvelmans
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties