world of warcraft midnight games
world of warcraft midnight
games

World of Warcraft: Midnight Review

Het groter verhaal van World of Warcraft's Worldsoul Saga gaat verder met de uitbreiding Midnight. The War Within was het begin van een nieuwe trilogie en in Midnight barst de strijd tussen het licht en de duisternis los. Wij zijn aan de slag gegaan met de nieuwe uitbreiding. In deze review lees je of de elfde expansion van World of Warcraft de moeite waard is.

Het licht tegen de duisternis

De Midnight uitbreiding gaat verder waar The War Within geëindigd is. Xal’atath was de grote slechterik in de vorige uitbreiding en ook in Midnight is dit het geval. Hoewel haar plannen gedwarsboomd leken, eindigde zij uiteindelijk sterker dan ooit aan het eind van The War Within. Nu heeft zij haar vizier gericht op de Sunwell in Quel’Thalas, een bron van enorme kracht. De krachten van de Void zijn Quel’Thalas binnengekomen om de kracht van de Sunwell voor Xal’atath voor hunzelf te claimen.

Midnight begint direct met actie in een scenario waarin je midden in de oorlog wordt geplaatst tussen de legers van het licht die vechten tegen de Void. Jij hebt als taak de Sunwell te verdedigen en ervoor te zorgen dat de wereld niet verloren gaat. Je vecht zij aan zij met iconische personages en het eerste gevaar wordt verslagen. De Void heeft zich echter verder verspreid en er is veel meer kracht nodig om het leger van Xal’atath te verslaan. Jij moet daarom naar verschillende plekken reizen en stammen verenigen om de strijd aan te gaan tegen de Void.

De start van de uitbreiding is fantastisch en over het algemeen is het een erg vermakelijke ervaring. Er zijn veel cutscenes die zorgen voor een meer meeslepende ervaring. De verhaallijn is ook erg interessant en gaat het niet alleen om het vechten tegen de Void, maar ook het weerstaan van de duistere kant van het licht. Het verhaal bevat ook verschillende emotionele momenten die goed zijn uitgewerkt.

Midnight speelt zich af in nieuwe en oude regio’s zoals Eversong Woods en Zul’Aman. Deze regio’s hebben echter een drastische makeover gekregen. Daarnaast is Silvermoon City helemaal opnieuw gebouwd en ziet er anders uit. Zul’Aman was eerder een raid en is nu een complete open zone waarin je kunt levelen. Deze oude gebieden in een nieuw jasje geven een gevoel van nostalgie tijdens het spelen. Naast de nostalgische locaties zijn er ook nog twee gloednieuwe gebieden die ook erg leuk zijn om te verkennen. Wat we wel jammer vonden, was dat we nog een behoorlijk aantal levels misten aan het eind van de campaign. Hierdoor moesten wij behoorlijk veel tijd besteden aan zij-missies om het maximale level te bereiken.

Je eigen huis personaliseren

Bij een nieuwe uitbreiding horen uiteraard ook nieuwe features en daar zijn er verschillende van in Midnight. De langverwachte Player Housing feature is ongetwijfeld één van de grootste toevoegingen van de uitbreiding. Spelers kunnen met deze feature een huis kopen in Azeroth. Spelers kunnen dit huis vervolgens aanpassen naar hun wensen.

De Player Housing feature is behoorlijk uitgebreid. Spelers kunnen de layout van hun huis veranderen en allerlei decoraties plaatsen in het huis. Er zijn twee modi om je huis in te richten, namelijk de Basic Customization Mode en de Advanced Customization Mode. Spelers die hun huis snel willen inrichten zonder al te veel na te denken, kunnen kiezen voor de Basic Customization Mode. Deze mode zorgt ervoor dat meubels bijvoorbeeld direct komen op de vloer en objecten kunnen niet door elkaar heen gaan. Advanced Customization Mode geeft je veel meer vrijheid en laat je decoraties door muren heen schuiven of zelfs in de lucht hangen, daarnaast kun je alle decoraties volledig vrij roteren. Spelers die echt een uniek design willen kunnen zich daardoor urenlang vermaken met de modus.

Er zijn een enorm aantal decoraties die je kunt verzamelen voor je huis. Dit zijn bijvoorbeeld meubels, belichting, accessoires, deuren, muren en meer. Je hebt een limiet aan decoraties die je kunt plaatsen in je huis. Dit limiet kun je echter verhogen door het verzamelen van nieuwe decoraties en activiteiten te voltooien. Niet alleen de hoeveelheid decoraties is erg indrukwekkend, maar ook het feit dat je de kleuren van items kunt veranderen. Zo bestaan items vaak uit verschillende porties die je elk een eigen kleur kunt geven. Kortom, Player Housing bevat enorm veel mogelijkheden voor spelers die een uniek huis willen inrichten.

Specialisatie voor de Demon Hunter

Midnight komt ook met een nieuwe specialisatie voor Demon Hunters, namelijk de Devourer. Anders dan de Havoc specialisatie gebruikt de Devourer geen Fel-energie maar Void-energie. Het is een unieke specialisatie in de zin dat het een mid range specialisatie is. Anders dan bijvoorbeeld een Mage of Warlock is de Devourer iets meer effectief op een kleinere afstand. Daarnaast bevat de Devourer nog altijd de mobiliteit die we van de Demon Hunter kennen. Het is een niet al te gecompliceerde class en een leuke toevoeging aan de Demon Hunter.

Verder brengt de uitbreiding de Haranir Allied Race met zich mee. De Haranir bevinden zich in één van de nieuwe zones van de uitbreiding. Haranir Allied Race is beschikbaar voor zowel Horde als Alliance. Beide facties kunnen dus Haranir karakters creëren.

Een nieuwe feature die is toegevoegd in Midnight is het Prey-systeem. Dit is een systeem waarbij je zelf kunt kiezen uit een aantal doelwitten die verschillen in moeilijkheidsgraad. Jij zult vervolgens activiteiten moeten voltooien in de zone van het doelwit dat je hebt gekozen en ervoor zorgen dat je doelwit verschijnt. Spelers kunnen hiermee allerlei beloningen vrijspelen.

Naast bovengenoemde toevoegingen zijn er uiteraard ook nieuwe Dungeons, Delves en Raids aanwezig. Hoewel de nieuwe content over het algemeen vermakelijk is, valt de hoeveelheid nieuwe features van de uitbreiding wel tegen. Er is bijvoorbeeld geen nieuwe class of compleet nieuw gameplay systeem dat de ervaring drastisch verandert. In The War Within werden bijvoorbeeld Delves en Hero Talents geïntroduceerd. In Dragonflight kregen we een compleet nieuw systeem voor het verkennen van de wereld en een nieuwe class. Midnight valt op dat vlak tegen, vooral als je geen interesse hebt in het versieren van je huis.

Conclusie

Hoewel Midnight op het gebied van hoeveelheid nieuwe features wat tegenvalt, is het over het algemeen een erg vermakelijke uitbreiding. Player Housing is eindelijk hier en erg uitgebreid. Spelers kunnen talloze uren bezig zijn met het creëren van een uniek huis. De campaign is daarnaast behoorlijk goed en het voelt erg nostalgisch aan op avontuur te gaan in oude gebieden in een nieuw jasje. Blizzard had de roadmap voor de uitbreiding al eerder gedeeld en de toekomst van de uitbreiding ziet er in ieder geval veelbelovend uit.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties