Politiek legt belspelletjes aan banden News
Politiek legt belspelletjes aan banden
News

Politiek legt belspelletjes aan banden

Een nieuw ontwerp van Koninklijk Besluit dat net is goedgekeurd, zal de belspelletjes op televisie voortaan aan strengere regels onderwerpen. De klachten over dit soort van spelletjes en het vermeende bedrog dat ermee gemoeid zou zijn, heeft een aantal politici aan de bel doen trekken.

De organisatoren van belspelletjes zoals Quiz Live en Woordzoeker op 2BE moeten vanaf nu een minimaal bedrag aan prijzen uitkeren én ze moeten er ook voor zorgen dat er een minimum aantal spelers doorgeschakeld worden naar de studio. Wie binnen een periode van 14 dagen gedurende 5 dagen meer dan 50 euro per dag aan belspelletjes besteedt, krijgt voortaan een brief van de kansspelencommissie in de bus, die de beller waarschuwt voor het verslavende gevaar van dit soort spelletjes. Van de aanbieders van dit soort spelletjes zal ook verwacht worden dat ze met regelmaat spots uitzenden die wijzen op dit gevaar.

Nog een andere regel die wordt opgelegd, is de verplichting om vragen en antwoorden op voorhand bij een notaris of gerechtsdeurwaarder te deponeren. Dat zou moeten voorkomen dat de omslagen met de antwoorden die op televisie worden getoond, nog snelsnel worden omgewisseld om het prijzengeld binnen de perken te houden.

Al deze maatregelen zijn er volgens de betrokken politici - Carl Devlies, staatssecretaris voor de Coördinatie van de Fraudebestrijding, Stefaan De Clerck, minister van Justitie en Vincent Van Quickenborne, minister voor Ondernemen en Vereenvoudiging - op gericht om de bellers die aan dergelijke spelletjes meedoen zoveel mogelijk te beschermen. Die onbeschermde bellers konden tot op heden enkel op YouTube terecht met hun frustraties: daar werden de voorbije maanden dan ook al enkele ware kunststukjes gepost die over vermeend bedrog gingen. Hieronder is een mooi voorbeeld te zien. (BVH)

0 claps
0 bezoekers

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties