Bentley presenteert nieuwe Continental GT Wheels
Bentley presenteert nieuwe Continental GT
Wheels

Bentley presenteert nieuwe Continental GT

Je moet twee keer kijken om het verschil te zien, maar dit is echt de nieuwe Bentley Continental GT. Geen facelift, maar een compleet nieuwe uitgave van de meest succesvolle Bentley tot nu toe.

Zoals je meteen ziet, heeft dit nieuwe ontwerp van Raul Pires veel weg van de huidige generatie, getekend door de Belg Dirk Van Braeckel. En toch is hij helemaal anders. Breder en hoger bijvoorbeeld. Vooraan staat de typische Bentley-grille wat meer rechtop en kreeg het vierogengezicht led-lampjes voor de dagrijverlichting.

21 duim
Zowel vooraan (4,1 cm) als achteraan (4,8 cm) verbreedde Bentley het spoor. Voor het eerst kun je, weliswaar in optie, 21-duimsvelgen laten monteren waarmee de grote wielkasten beter tot hun recht komen. Inclusief de standaard 20-duimers is er keuze uit drie soorten velgen.

Interieur
De vorm van het instrumentenbord bootst de vleugels van het Bentley-logo na. Als vanouds wordt het interieur helemaal met de hand gemaakt en gebruikt Bentley zachte ledersoorten en hout, dat speciaal is bewerkt met een UV-laagje opdat het niet zou verbleken.

Het zitmeubilair werd opnieuw ontworpen voor meer zijdelingse steun en meer beenruimte voor de twee passagiers achterin. Geventileerde voorzetels, een massagesysteem en gordels die automatisch worden aangereikt als je instapt, verhogen het comfort aan boord.

Aanraakscherm
Het nieuwe infotainmentsysteem van de Continental GT om de navigatie, het audiosysteem, de telefoon en dergelijke meer te bedienen heeft een harde schijf van 30 GB. Het toont eventueel ook kaarten van Google Maps. Je bedient het systeem met een aanraakscherm (diameter 8 duim).

Bentley ontwikkelde de grafische interface helemaal zelf om er zeker van te zijn dat het niet vloekt met de rest van het interieur. De schakelaars op het scherm zien er bijvoorbeeld net hetzelfde uit als de echte knoppen eronder.

W12
Onder de motorkap tekent nog altijd de 6.0 W12-benzinemotor present. Met 575 pk (+15 pk) en 700 Nm (+50 Nm) won hij aan kracht, terwijl de auto 65 kg lichter werd door overal op de kilo's te letten, van de motor tot de nieuwe zetels.

De prestaties mogen gezien worden: 0 tot 100 km/u duurt 4,6 seconden en de topsnelheid bedraagt 318 km/u. De schokdempers, waarvan de hardheid voortdurend varieert, leggen de auto dan wat lager om de stabiliteit te verbeteren.

Bentley koppelt de W12 aan een verbeterde automaat met zes versnellingen van ZF. Die schakelt de helft sneller en kan twee versnellingen in één keer terugschakelen, bijvoorbeeld van zesde naar vierde.

V8
Eind 2011 stelt Bentley een tweede krachtbron voor, een kleinere 4.0 V8 die veertig procent minder benzine slurpt dan de W12. Beide versies worden op de vier wielen aangedreven. Terwijl dat vroeger gebeurde in een 50/50-verhouding, gaat er nu meer kracht naar de achterwielen (40/60). Zo treedt er minder onderstuur op als je nogal enthousiast de bocht instuurt. De verhouding tussen de voor- en achteras verandert wel in een oogwenk naargelang de beschikbare grip.

0 claps
0 bezoekers

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties