Schermopname_30-7-2025_13314_www.youtube.com News
Schermopname_30-7-2025_13314_www.youtube.com
News

De verborgen hotspot aan de Costa del Sol waar Vlamingen massaal vastgoed kopen (met serieuze prijskaartjes)

Vlamingen verliezen massaal hun hart aan Benahavís, op slechts een klein stukje rijden van het mondaine Marbella. Deze charmante gemeente in de bergen heeft in korte tijd een ware reputatie verworven als dé plek voor wie op zoek is naar rust, luxe én investeringswaarde. In 2022 kochten meer dan 4.600 Belgen een tweede verblijf in Spanje, en hun voorkeur ging steeds vaker uit naar de Costa del Sol, waar Benahavís een prominente rol speelt.

Waarom is Benahavís zo aantrekkelijk?

De aantrekkingskracht van Benahavís wordt gevoed door een unieke mix van natuurlijke schoonheid, uitstekende restaurants, uitstekende golfbanen en absolute privacy. Vlamingen voelen zich er thuis in een sfeer die authentiek Andalusisch aandoet en toch dichtbij het bruisende Marbella ­– slechts zo’n zeven kilometer van de kust – ligt. Het milde klimaat zorgt bovendien voor lage energiekosten in vergelijking met België, wat voor velen een belangrijke financiële meevaller is.

Wat zijn de vastgoedprijzen in Benahavís?

Qua vastgoedprijzen staat Benahavís bovenaan op de schaal van luxe in Spanje. In het vierde kwartaal van 2022 bedroeg de gemiddelde waarde per woning er liefst € 1,86 miljoen, waarmee het de duurste plek van heel Spanje was. Binnen die regio gaan de bedragen nog verder omhoog in elitewijken zoals La Zagaleta en El Madroñal, waar woningen minimum € 5 miljoen kosten en zelfs uitbreiden tot meer dan € 12 miljoen. (lees verder onder de afbeelding)

De verborgen hotspot aan de Costa del Sol waar Vlamingen massaal vastgoed kopen (met serieuze prijskaartjes)

Wat kost een appartement in Benahavís?

Toch zijn niet alle mogelijkheden onbereikbaar voor Vlamingen met iets kleinere budgetten. Appartementen vanaf circa € 150.000 zijn aanwezig, vooral in het centrum van Benahavís, met een gemiddelde van ongeveer € 4.800 per m². Nieuwbouwprojecten zoals Fuente Lirios bieden comfortabele appartementen vanaf zo’n € 500.000 tot € 2,5 miljoen, veelal met panoramisch zeezicht en moderne voorzieningen. Voor wie op zoek is naar een villa binnen bereik, geldt dat woningen in gebieden als Los Arqueros of El Paraíso vaak beginnen vanaf € 2 à € 3 miljoen.

Meer dan investeren alleen

Voor Vlamingen die er hun tweede verblijf neerzetten, is Benahavís meer dan investeren alleen — het is kiezen voor levenskwaliteit. De combinatie van privacy, veiligheid, uitstekende gastronomie en golffaciliteiten spreekt aan, net als de kwaliteit van de woningen zelf: vele villa’s beschikken over privézwembaden, ruime terrassen en uitzicht op zee of bergen, wat bijdraagt aan een kosmopolitische levensstijl op het ritme van de Costa del Sol.

Daarnaast biedt een tweede verblijf in Benahavís ook een interessant verdienmodel: wie de woning niet zelf gebruikt, verhuurt het doorgaans aan vakantiegangers of expats. Vooral in moderne projecten verloopt verhuur vlot en is rendement mogelijk, waardoor de aankoop zowel deugd als verstand kan zijn.

(Afbeeldingen: YouTube)

0 claps
0 bezoekers

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties