"Inleidingen sport in Het Journaal komen rechtstreeks uit grote pot kut met peren" News
"Inleidingen sport in Het Journaal komen rechtstreeks uit grote pot kut met peren"
News

"Inleidingen sport in Het Journaal komen rechtstreeks uit grote pot kut met peren"

Carl Huybrechts ergert zich aan de manier waarop sportnieuws aangekondigd wordt in Het Journaal. Door de uitslag van een voetbalmatch of de winnaar van een Giro-etappe meteen te verklappen, valt alle spanning voor de kijkers weg, vindt hij.


"Tot diep in de jaren negentig hadden wij als sportankers van de openbare omroep de gewoonte om de sportliefhebbers een maximum aan genoegdoening te verschaffen, ook tijdens onze korte bijdragen in Het Journaal van zeven uur. Wij wilden op geen enkele manier het kijkplezier van onze klanten beperken of schaden", stelde Huybrechts afgelopen weekend in zijn column in Hallo.

"Als er in de loop van de vooravond bijvoorbeeld een interessante voetbalwedstrijd had plaatsgevonden waarvan wij in het journaal de hoogtepunten zouden geven, leidden wij die korte samenvatting als volgt in: “Vanavond stond de belangrijke competitiewedstrijd Standard-Anderlecht op het programma. Een zege van Anderlecht zou de paarswitten een grote stap dichter bij de titel brengen, Standard wilde winnen om in het spoor van de leider uit het Astridpark te blijven. Het was een buitengewoon harde partij, Anderlecht moest het wel zien te rooien zonder zijn kleine generaal Marc Degryse. Hij is nog geblesseerd.”

"Dit soort inleiding had prettige gevolgen in de huiskamer. De mensen die nog niet op de hoogte waren van de uitslag (de overgrote meerderheid) gingen op het puntje van hun stoel zitten, want de volgende drie minuten beloofden erg spannend te worden."

"Sinds enkele jaren hebben presentatoren en -trices in het televisienieuws de onbedaarlijke neiging deze eenvoudig te realiseren meerwaarde totaal de vernieling in te lullen. Het gaat nu als volgt: “Anderlecht heeft daarnet in de topper tegen Standard geen afstand kunnen nemen van zijn rivaal uit Luik. De wedstrijd eindigde op 2-2, voor Anderlecht scoorden Jovanovic en Gillet, de Rouches kwamen langszij door twee late kopbaldoelpunten van Jelle Van Damme. Ref N’Zolo haalde twee keer de rode kaart boven, één voor Wazilewski en één voor doelman Kawashima.”

"Dit soort inleidingen komt rechtstreeks uit de grote pot kut met peren die bij het maken van het sportnieuws blijkbaar altijd binnen handbereik staat. Eigenlijk is zo’n inleiding al een kort wedstrijdverslag. Wég spanning."

"Wat is de meerwaarde van deze driedubbele berichtgeving: de clou eerst verraden, alles daarna ook nog eens laten zien met daarbovenop een begeleidende tekst waarin ongeveer hetzelfde medegedeeld wordt als in de inleiding."

0 claps
0 bezoekers

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties