Vandaag heeft de rechtbank van Amsterdam uitspraak gedaan in de gruwelijke misbruikzaak van Robert Mikelsons. De man heeft 67 zeer jonge kinderen misbruikt, waarvan de jongste nauwelijks 18 maand oud. Mikelsons krijgt 18 jaar cel, terbeschikkingstelling en een boete van meer dan 300.000 euro. Zijn man Richard van Olffen krijgt 6 jaar en een boete van meer dan 400.000 euro.
Robert Mikelsons moest zich de afgelopen dagen verantwoorden voor het gruwelijk seksueel misbruik van 67 zeer jonge kinderen en baby's in diverse Amsterdamse kinderdagverblijven. De 28-jarige Nederlander van Letse afkomst staat ook terecht voor het maken en verspreiden van een enorme hoeveelheid kinderpornografie. Het gaat hier om 46.803 foto's en 3672 films, tezamen goed voor zo'n 8 terabyte aan gegevens oftewel 1.700 beschreven dvd's.
Ook zijn partner Richard van Olffen moet voor de rechter verschijnen omdat die zelf ook heeft deelgenomen in de verspreiding van kinderporno. Dat deed hij via een website van zijn werkgever Connexion.
Mikelsons heeft volgens de rechter zijn gruweldaden elke keer minutieus voorbereid. Zo bewaarde hij glijmiddel in verborgen zakken van zijn broek wanneer hij bij kinderen ging babysitten.
Bovendien stelde de gruwelmisbruiker zijn eigen seksuele drang op de eerste plaats: "zelfs wanneer de misbruikte kinderen huilden of kermden van de pijn ging verdachte voort", las de rechter voor uit het dossier.
Ook de man van Mikelsons, Richard van Olffen, is volgens de rechter ten minste schuldig aan mededaderschap. Hij leerde Mikelsons in een pedo-chatroom kennen en haalde hem op uit een Duitse gevangenis nadat Mikelsons een straf uitzat wegens bezit van beelden van kindermisbruik.
De man keek mee naar de kindermisbruikfilmpjes van Mikelsons en selecteerde de "leukste" filmpjes van zijn echtgenoot voor eigen gebruik. Bovendien had van Olffen een eigen collectie.
"Maar van een gezamenlijke planning bij actief kindermisbruik is echter geen sprake", verklaart de rechter. Volgens de rechtbank heeft Van Olffen wel de gruweldaden van zijn man Robert Mikelsons gefaciliteerd, oftewel gemakkelijker uitvoerbaar gemaakt.
Zowel Mikelsons als zijn man van Olffen protesteerden al enkele keren luid tegen het voorlezen van het dossier. Verder heeft Mikelsons een glas water gegooid toen de rechter zei dat er geen rekening wordt gehouden met verzachtende omstandigheden. (AN)
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties