De Amerikaanse ultraconservatieve radiopresentator Glenn Beck heeft in zijn radioprogramma de slachtoffers van de schietpartij op het Noorse eiland Utoya vergeleken met de Hitlerjugend. Een week daarvoor had hij al parallellen getrokken tussen het spelletje 'Angry Birds' en de nazi's.
De Hitlerjugend was de nationaalsocialistische jeugdbeweging die begin jaren '20 werd opgericht. Hitler legde een verplicht lidmaatschap op aan alle Duitse jongeren boven de 17. Zij werden ook ingeschakeld in de Tweede Wereldoorlog. Zaterdag vermoordde Anders Breivik 68 jongeren op het Noorse eiland Utoya. Zij waren aanwezig voor een politiek zomerkamp van de sociaaldemocratische partij. Concreet wijst hij de slachtoffers van Breivik met de vinger omdat ze op een kamp met een politieke ondertoon aanwezig waren... Wat een randdebiel!
Beck was met deze uitspraak echter niet aan zijn proefstuk toe. Een dikke week geleden vergeleek hij het populaire spelletje 'Angry Birds' al met de nazi's. Bij het spel katapulteren de spelers boze vogeltjes naar groene varkentjes, die de hun eieren gestolen hebben. Een doodnormaal spel, tenzij je Glenn Beck heet. De extreemrechtse mediafiguur ziet de boze vogels als de rijkste bovenlaag van de maatschappij, die hard gewerkt heeft voor haar eieren. De varkens moeten de politiek links gesitueerde burgers voorstellen, die de rijkdom stelen en herverdelen. Hij vindt ook dat het socialistische opperhoofd, lees Barack Obama, moet vernietigd worden.
Waar de man zijn inspiratie haalt, is ons een raadsel, maar net als vele andere mensen vermoeden wij dat hij ze niet allemaal op een rijtje heeft. Je kan hieronder de twee fragmenten beluisteren. (JL)







Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties