Biden gaat ook met de Iraakse leiders samenzitten. De VS maken zich namelijk zorgen over de politieke impasse waarin het land zich bevindt. Vier maanden geleden werden er namelijk parlementsverkiezingen gehouden, maar er is nog steeds geen nieuwe regering.
De grootste partij mag volgens de regels als eerste een regering gaan vormen. Iraqiya van Iyad Allawi behaalde 91 zetels bij de verkiezingen. De nummer twee en drie, het blok van zittend premier Nuri al-Maliki en een coalitie van religieuze sjiitische partijen zijn echter sinds begin juni een fractie en bezetten nu 159 van de 325 zetels in het parlement. Zij vinden dus dat zij als grootste fractie de premier mogen leveren.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties