Michiel Devlieger heeft zijn schaapjes op het droge News
Michiel Devlieger heeft zijn schaapjes op het droge
News

Michiel Devlieger heeft zijn schaapjes op het droge

Als we sommige Bekende Vlamingen mogen geloven, is het niet makkelijk om goed te leven van hun artistieke en/of andere uitspattingen. Wij vroegen ons af of het echt zo erg gesteld was, dus lieten we onze meest financieel onderlegde redacteur de financiën van onze BV's uitspitten!Michiel Devlieger werd geboren in Moen op 12 april 1964. Hij is een Vlaams programmamaker en presentator. Hij werd bekend via Schalkse Ruiters als ‘Red Michiel’ en presenteerde later De Mol en sinds 2009 De laatste show. Tegenwoordig is hij verbonden aan de productiemaatschappij Woestijnvis.

Devlieger begon zijn carrière bij de Belgische Improvisatieliga (1991-1993). Hij was er coach en speler. Zo kreeg hij een kans op de Vlaamse openbare televisieomroep in Mark Uytterhoevens improvisatieprogramma Onvoorziene Omstandigheden (1994). Hij werkte ook voor het Radio 1-programma Vlaamse Reuzen.

Michiel Devlieger werd beroemd bij Vlaamse televisiekijkers toen hij in 1996, 1997 en 1998 af en toe werd opgeroepen in het televisieprogramma Schalkse Ruiters. Presentatoren Bart De Pauw en Tom Lenaerts lieten Devlieger meestal verschijnen wanneer ze een oproep aan de kijkers wilden doen. Devlieger verklaarde dan tegen de kijkers dat hij hen nodig had en formuleerde hierop zijn oproep. Hierom werden deze acties ‘Red Michiel!’ genoemd. Zijn eerste verschijning onder deze naam gebeurde in de derde aflevering van het eerste seizoen.

Na Schalkse Ruiters sloot Devlieger zich in 1997 aan bij productiemaatschappij Woestijnvis. In 1999 verscheen hij terug op het televisiescherm als presentator van de afvallingswedstrijd De Mol. Ook bij de edities van 2000 en 2003 verzorgde hij de presentatie. In 2000 won het programma de internationale televisieprijs de Gouden Roos van Montreux.

Devlieger was ook betrokken bij de presentatie en/of het scenario van de televisieprogramma's Napels zien, Mannen op de Rand van een Zenuwinzinking, De Parelvissers, Van vlees en bloed en Voor eens & voor altijd.

Op 9 juni 2009 werd bekendgemaakt dat Devlieger vanaf het elfde seizoen de opvolger wordt van Frieda Van Wijck als presentator van De Laatste Show.

In de vennootschap Aldus D. van Devlieger steken 685.000 euro activa. De overgedragen winst benadert met 473.000 euro het half miljoen euro. Er bevinden zich ook nog 20.000 euro reserves in de grote firma.

In 2008 werd een bescheiden bruto-marge van 32.000 euro opgetekend. Hieruit kwam 14.000 euro netto-winst. Het wonderjaar daarop was ruim tien keer beter. De bruto-marge sprong in een klap naar 381.500 euro, de netto-winst naar 232.000 euro. Dat jaar werd 70.000 euro winst uitgekeerd.

Waardering Michiel Devlieger: 493.000 euro

Wat die andere Bekende Vlamingen precies verdienen, daar kan je achterkomen in onze overzichtstabel.

Hier vind je alvast de platen die passen bij het leven van Michiel Devlieger, wij voegen er met plezier nog 'If I were a rich man' aan toe!

od.mp3.streampower.be/vrt/stubru/41_vlieger_110306-snip_hi.mp3&skin=http://www.stubru.be/sites/all/themes/stubru/swf/mediaplayer/audio/stubru_skin_audio.swf&image=http://www.stubru.be/,image :"http://www.stubru.be/sites/default/files/article/michiel_110307.jpg"&streamer=http://od.mp3.streampower.be&controlbar=over" width="568" height="320" />

0 claps
0 bezoekers

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties