Popart-paus Andy Warhol is 25 jaar dood News
Popart-paus Andy Warhol is 25 jaar dood
News

Popart-paus Andy Warhol is 25 jaar dood

Popart-kunstenaar Andy Warhol drukt 25 jaar na zijn dood nog steeds zijn stempel op de populaire cultuur. Warhol, de eerste multimediale artiest van de 20ste eeuw, was een visionair. Zo maakte hij de voorspelling dat in de toekomst iedereen bekend zal zijn voor 15 minuten.

De silver prince of pop is vooral bekend van zijn zeefdrukken van alledaagse objecten zoals de soepblikken van Campbell en de Coca Cola-flesjes. De banaan op de albumcover van The Velvet Underground en zijn portretten van beroemdheden Marilyn Monroe, Mao en Liz Taylor zijn ook nog altijd zeer gekend bij het grote publiek.

Warhol is ook vandaag nog een inspiratiebron voor vele huidige artiesten waaronder Lady Gaga. De popzangeres richtte Haus of GaGa op naar het voorbeeld van Warhol's Factory. The Factory, oorspronkelijk de studio van Warhol, groeide gaandeweg uit tot de uitvalsbasis van allerlei artistieke types, fotomodellen en junkies uit New York.

De popart-kunstenaar heeft ook een indruk nagelaten op de Antwerpse kunsthandelaars Ronny en Jessy Van De Velde. Jessy kocht in '87 per telefoon op veiling een groene Elektrische Stoel. Jessy: "Door het tijdsverschil moest ik er 's nachts voor uit mijn bed. De ochtend daarop bleek dat Warhol overleden was!"

0 claps
0 bezoekers

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties