Manu Verreth zal in het collectieve Vlaamse geheugen eeuwig bekend blijven als de acteur die Jomme Dockx speelt in "De Collega's". De man is al een tijd overleden maar door een veilingzaalbaas met grote plannen moet zijn laatste rustplaats noodgedwongen verhuisd worden.
Tot de dood van Manu woonde de tweelingbroers René en Manu Verreth in twee huizen naast elkaar in het landelijke Antwerpse Sint-Katelijne-Waver. Aanvankelijk vonden ze het heerlijk om daar te wonen maar ruim 25 jaar terug begonnen de problemen: de nabijgelegen veilingbaas wenste uit te breiden en wilde de gebroeders Verreth onteigenen.
Het heeft even geduurd maar kort geleden is de veilingbaas in zijn opzet geslaagd: de beide huizen worden onteigend en de families Verreth moeten verhuizen. Ook al nemen ze niet graag afscheid van hun woonst, de verhuis zelf is niet hun grootste zorg. Wel dat de as van Manu Verreth in 2009 is uitgestrooid in de tuin van zijn woning.
"We wisten dat we daar ooit zouden weg moeten gaan", zegt dochter Ann Verreth in Het Nieuwsblad. "Toch kozen we er toen voor om papa daar in de tuin uit te strooien. Zo bleef hij dicht bij mama zolang ze daar nog woonde."
Omdat ze hun geliefde man en vader niet willen achterlaten, hebben de vrouw en dochter van Manu besloten om de volledige tuin af te graven en te verplaatsen naar de tuin van hun nieuwe huis.
"We hebben het gedaan omdat we papa niet wilden achterlaten. Ze gaan die gronden daar betonneren en er vanalles op zetten. We wilden niet dat dat gebeurde met de grond waar papa is uitgestrooid. Nu hij in de nieuwe tuin is uitgestrooid, hebben we opnieuw het gevoel dat hij bij ons is", besluit zijn dochter. (AN)








Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties