Foert Andy Schleck, foert nog meer Alberto Contador. Van ons mag de Duitser Jens Voigt de gele trui krijgen. In de Touretappe van dinsdag liet zijn voorband de geest. Daar stond hij. Tot overmaat van ramp reden alle ploegauto’s hem voorbij. Toen ook de bezemwagen klaar stond met de zeis, leek de Tour 2010 voorbij voor Voigt. Maar een Duitser geeft nooit op.
Herr Voigt weigerde in de bezemwagen te stappen. “Dat wilde ik niet”, doet Voigt het relaas. “Ik zei: ‘Nee, ik wil naar Parijs. Ik wil niet voor de twee Tour op rij opgeven’.” Vorig jaar stapte de Duitse doorzetter al eens op na een erg zware valpartij. Een tweede keer stoppen, was voor Voigt duidelijk een brug te ver.
“Gelukkig kwam er een auto voorbij met kinderfietsen. Die reed mee om jongeren op het parcours van de Tour te laten rijden", vertelt Voigt. "Ik mocht een van hun fietsen lenen en weg was ik." De wielrenner, toch een meter negentig groot, bolde twintig kilometer lang met een kinderfiets over Franse wegen.
"De fiets was veel te klein en mijn schoenen pasten niet op de pedalen. Maar ik kon verderrijden tot ik een politieman zag die me een fiets van het team aanbood. Die had mijn manager (Bjarne Riis; red) even voordien aan de agent afgegeven zodat ik verder kon rijden.”
Het plan lukte. Voigt geraakte tot in de grupetto en bereikte zo alsnog de eindmeet. Een Duitser veeg je niet zomaar bij elkaar. Dat weten die van de bezemwagen nu ook. (SF)






Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties